{{ctrl.notification}}
با سفرآقا به باث انگلستان سفر کنید

شهر باث، یک مقصد گردشگری تاریخی محسوب می‌شود. در این شهر زیبا می‌توانید از کلیساهای جامع، خانه‌ی جین آستن (Jane Austen) نویسنده‌ی معروف و حمام معروف مربوط به دوران رومیان، دیدن کنید.

در باث می‌توانید در اقامتگاه‌های لوکسی که چشمه‌های آب‌گرم و معدنی را در اختیار شما می‌گذارند، اقامت کنید و در صورت تمایل می‌توانید در رستوران‌های مجلل و گران‌قیمت، غذا بخورید. با وجود این که این شهر امکانات رفاهی لوکس و مجللی دارد اما فعالیت‌های تفریحی رایگانی نیز وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.
 
بزرگ‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این شهر، حمام‌های قدیمی رومی است که بازدید از آنها چندان وقت شما را نخواهد گرفت.اگر می‌خواهید مدت بیشتری را در این شهر بگذرانید، این راهنمای سفر به شما ایده‌هایی برای گذراندن تعطیلات‌تان خواهد داد.اگر می‌خواهید مدت بیشتری را در این شهر بگذرانید، این راهنمای سفر به شما ایده‌هایی برای گذراندن تعطیلات‌تان خواهد داد.
 
هزینه‌های معمول
 
هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها
برای اقامت در یک هاستل مناسب و راحت در شهر باث، باید شبی ۱۵ الی ۲۵ پوند (۹۲,۷۳۵ تا ۱۵۴,۵۵۸ تومان) استرلینگ به ازای یک تخت بپردازید. اتاق‌های خصوصی، ۶۵ پوند (۴۰۱,۸۵۱ تومان) قیمت دارند.
 
هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت
هزینه‌ی اقامت در هتل‌ها از ۷۰ پوند (۴۳۲,۷۶۳تومان) شروع می‌شود. در مجموع، سفر به باث، سفر ارزان‌قیمتی نیست. شاید اجاره کردن یک آپارتمان، بهترین انتخاب برای شما باشد.
 
میانگین هزینه‌ی خورد و خوراک
می‌توانید با پرداخت ۶ پوند (۳۷,۰۹۴ تومان)، چیپس و ماهی بخورید، پای گوشت و غذاهای مشابه نیز، قیمت مشابهی دارند. رستوران‌های این شهر، بسیار گران‌قیمت هستند. برای هر وعده غذایی که در رستوران میل می‌کنید، باید ۲۶ پوند (۱۶۰,۷۴۱ تومان)یا حتی بیشتر بپردازید. هزینه‌ی تهیه‌ی مواد خوراکی برای یک هفته نیز در حدود ۵۰ پوند (۳۰۹,۱۱۶ تومان)است.
 
هزینه‌های حمل‌و‌نقل
اگر می‌خواهید در محدوده‌ی شهر جابه‌‌جا شوید، بهترین راه، پیاده‌روی یا استفاده از اتوبوس است. بلیط یک‌روزه‌ی اتوبوس، ۴/۱۰ پوند (۲۵,۳۴۸ تومان) قیمت دارد. با این حال، چون باث شهر کوچکی است، بهتر است که پیاده رفت و آمد کنید و پول حمل‌و‌نقل را برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری، کنار بگذارید.  
نکته‌های برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 
در کافه‌ها غذا بخورید
شهر باث، رستوران‌های گران‌قیمت و بی‌نظیری دارد اما برای اینکه هزینه‌ی کمتری بپردازید، می‌توانید در کافه‌ها و رستوران‌های کوچک محلی غذا بخورید، در این کافه‌ها علاوه بر اینکه هزینه‌های خورد و خوراکتان کاهش پیدا می‌کند، این فرصت عالی را در اختیار دارید تا با فرهنگ مردم از نزدیک آشنا شوید. هزینه‌ی یک وعده غذا در کافه در حدود ۸ پوند (۴۹,۴۵۹ تومان)و در رستوران‌های کوچک حدود ۱۹ پوند (۱۱۷,۴۶۴ تومان) است.
 
حمام‌های رومی، اصلی‌ترین جاذبه‌ی گردشگری باث هستند و این شهر به داشتن این حمام‌ها است که شهرت یافته و گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. قرن‌ها پیش، رومیان از این ناحیه برای استراحت و استفاده از چشمه‌های آب گرم استفاده می‌کردند.

این شهر، مجموعه‌ای از خاطرات نویسنده‌ی معروف، جین آستن را در خود جای داده‌است. وی در شهر باث زندگی می‌کرد. اکنون خانه‌ی او به موزه‌ای تبدیل شده‌است که اگر از علاقه‌مندان به ادبیات باشید، از دیدن آن لذت خواهید برد. در این موزه، اطلاعات جالبی درباره‌ی زندگی و آثار این نویسنده به دست خواهید آورد. ورودی این نمایشگاه، ۹ پوند (۵۵,۶۴۱ تومان) است.

در مرکز شهر باث، مرکز Thermae Bath Spa قرار دارد که فاصله‌ی چندانی با حمام‌های رومی ندارد. اینجا تنها مکان در بریتانیا است که در آن می‌توانید در آب گرم طبیعی، حمام کنید و آنچه که رومیان در این حمام‌ها احساس می‌کردند، تجربه کنید. البته استفاده از این مرکز، ارزان نیست بنابراین اگر نمی‌خواهید سفرتان گران تمام بشود، از آن صرف نظر کنید.
date_range سه شنبه 22 خرداد 1397 remove_red_eye 2938 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0